Aspiratörün Çekim Gücü Azalmışsa

✅ Aspiratörün Çekim Gücü Azalmışsa

Aspiratörünüzün ya da davlumbazınızın çekim gücünün azalmasının nedeni tıkanmış filtreler ya da havalandırma sistemi olabilir. Sağlıklı ve mutlu kalmanız dileğiyle… 👍👍👍

✅ Yağ ve kirlerle kaplanmış olabilir

🌱 Aspiratör ve davlumbazlar kısa sürede yağ ve kirlerle kaplanabilir. Bu durumdaki bir aspiratör ya da davlumbazın performansı düşer.

🌱 Temizliği ihmal edilen bir aspiratör ya da davlumbazın yangın tehlikesi oluşturabileceğini unutmayın.

✅ Motoru arızalanmış olabilir

🌱 Temizlik sonrası problem devam ederse aspiratörünüzün motoru arızalanmış olabilir.

🌱 Motor ve diğer çıkarılamayan parçalardaki sorunlar için en yakın yetkili servise başvurmanız gerekir.

✅ Kapasitesi ya da konumu olabilir

🌱 Aspiratörünüz ya da davlumbazınız, çekim gücü düşmemesine rağmen havayı dilediğiniz gibi emmiyorsa sorun kapasitesi ya da konumu olabilir.

🌱 Aspiratör ya da davlumbaz alırken ocağınızın ve mutfağınızın büyüklüğünü göz önünde bulundurmanız gerekir. Ocakla cihaz arasındaki mesafe de çekim gücünü etkiler.

🌱 Ocakla arasındaki uzaklık arttıkça aspiratörün çekebildiği hava miktarı azalır. Daha iyi bir performans için ocakla cihazınız arasında 65 cm. boşluk bırakmanız gerekir.

✅ Aspiratörün ya da davlumbazın karbon filtresini nasıl ve ne sıklıkla değiştirmeliyiz?

🌱 Karbon filtreler zamanla doygunluğa ulaşır ve yenisiyle değiştirilmeleri gerekir. Bu filtreler yıkanarak tekrar kullanılmaz.

🌱 Aspiratörünüzde karbon filtre bulunuyorsa en az 4 ayda bir değiştirmeniz gerekir. Bu süre kullanım sıklığınıza göre kısalabilir.

✅ Aspiratörün metal filtresinin temizlenmesi

🌱 Metal filtrenin 2 ayda bir defa temizlenmesi gerekir. Kullanım sıklığınıza göre bu süre kısabilir. Metal filtrede biriken yağlar katmanlar oluşturarak temizliği zorlaştırabilir.

🌱 Kirleri yumuşatmak için deterjan ya da yağ sökücü döktüğünüz bir kabı sıcak suyla doldurup filtreyi bir süre içinde bekletebilirsiniz. Sonrasında filtreyi sünger ya da yumuşak bir fırçayla temizleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  İspanya Mutfağının Böreği Empana

🌱 Metal filtrenizi 2 ayda bir defa temizlemeniz gerekir. Bu filtreyi bulaşık makinesinde de yıkayabilirsiniz. Filtreyi yerine takmadan önce tamamen kuruduğundan emin olun.

Sağlıklı ve mutlu kalmanız dileğiyle… 👍👍👍

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok