Karanlık Oda Daha Çok Nasıl Aydınlatılır?

✅ Karanlık Oda Daha Çok Nasıl Aydınlatılır?

Günlük hayatınızdaki kullanım alışkanlıklarınızda küçük değişiklikler yaparak enerjimizi koruyabilir ve hatta tasarruf bile yapabilirsiniz. Bu tasarruf sayesinde, enerji için harcadığımız giderlerinizi de kontrol altına alabilmeniz de mümkün olacaktır. Sağlıklı kalın, enerjisiz kalmayın….👍👍👍

Pencerede ağır ve koyu perdeler kullanmayın. Daha hafif, açık renkli ışığı geçiren perdeler kullanmayı tercih ediniz.

Pencere önündeki ağaçların budanmasına dikkat edin. Odanın penceresinin önüne uzun boylu bitkiler ve ağaçlar dikmeyin. Bitkiler farklı açılara dikilmeli. Halihazırda bir ağaç varsa, doğru zamanda doğru şekilde budanmasına özen göstererek gereksiz bir gölge yapmasını engelleyin.

Parlak yerine mat zeminler tercih edin. Yer sergisi için renkli ve canlı bir halılar tercih edilmeli. Büyük bir ebatta alana yayacağınız renkli bir halı odayı çok daha aydınlık gösterecektir. Bununla da kalmayıp aynı zamanda odaya enerjik ve estetik bir görünüm de verecektir.

Oda içindeki aynaları çoğaltın. Gün ışığını iki katına çıkarılması isteniyorsa, ışık gelen yönü karşılayacak şekilde duvarınıza aynalar asınız. Ayrıca dilerseniz küçük dekoratif aynaları da güzelce organize ederek oda içinde hoş bir görünüm de sağlayabilirsiniz.

Camlarınızı her zaman temiz tutun. Bu temel temizlik kuralı, evinizin ve odanızın aydınlanması için en değerli şey. Tozsuz ve temiz bir cam, her zaman odanızın daha fazla ve bütünlüklü ışık almasını sağlayacaktır.

Kitap rafları cama paralel olmasın. Kitap raflarınızı camın hemen karşısına yerleştirmek doğru değildir. Böyle bir tercihte bulunursanız ışığın oda içindeki dağılması engellenecektir.

Doğru ışıklandırma da çok önemli. Odadaki aydınlatmaları nasıl konumlandırdığınız da çok önemlidir. Fazla ışık vermeyen ampuller, yere yakın aydınlatmalar ya da karanlık abajur kapakları odayı olduğundan karanlık hale getirecektir.

İlginizi Çekebilir:  Bulaşık Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Badana zamanı, seçtiğiniz boyanın rengine dikkat edin. Açık renkler ışığı yansıtır. Bu nedenle duvarlarda, açık ve doğal renkli boya tonlarını tercih edin.

Parlak yüzeyli mobilyaları tercih edin. Eğer oda az güneş ışığı alıyorsa, orta sehpa, zigon gibi mobilyalarınızın üst yüzeylerinin parlak yüzeyli, camlı ya da aynalı olması, odadaki ışığı dağıtacağından size daha aydınlık bir oda olabilir.

Sağlıklı kalın, enerjisiz kalmayın….👍👍👍

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok