Mutfak Harcamalarında Tasarruf

✅ Mutfak Harcamalarında Tasarruf

🌱 Dilimlenmiş hazır ekmeklerin raf ömrü yalnızca 1 haftadır. Bu nedenle, ekmekler ihtiyaç olundukça ve bütün olarak alınmalıdır ve ihtiyaç olunca dilimlenmelidir.

🌱 Ekmek alırken o gün ailecek yiyeceğiniz kadar ekmek almalısınız. Ekmeği dilimleyerek sofraya getirirseniz, koparılarak yenildiğinde artacak ve çöpe atılacak parçaları önlemiş olursunuz.

🌱 Bayat ekmekler atılmamalı, köfte gibi başka yemeklerin yapımında kullanmalısınız.

🌱 Bir ürün alınırken dikkat edilmesi gereken husus ihtiyacın karşılanması ve bütçeye uygun olmasıdır.

🌱 Pirinç, kuru ve serin yerlerde; kutu süt açılmadan önce dolapta, açıldıktan sonra buzdolabında; yumurta ve et ise buzdolabında saklanmalıdır.

🌱 Hazır gıda almak hem pahalı hem de çoğu zaman sağlıksızdır. Hazır gıdalar yerine evde yapılan yemek daha ucuza geleceği için aile bütçesinden daha az harcama yapılmış olunur.

🌱 Alışveriş yaptıktan sonra 1 ay boyunca faturanızı saklarsanız, aylık alışveriş harcamanızı hesaplayabilirsiniz. Böylece sonraki aylarda gıda alışverişine ne kadar bütçe ayırmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Satın aldığınız üründe herhangi bir sorun fark ederseniz 1 ay içerisinde faturanız ile birlikte aldığınız ürünü değiştirme hakkınız bulunmaktadır.

🌱 Alışveriş yaparken tasarruf etmek için ihtiyaçlarınızı belirleyerek, alışveriş listesi hazırlamalısınız. Böylelikle sadece ihtiyacını olan ürünleri alır, paranızı tutumlu bir biçimde harcamış olursunuz.

🌱 Alışveriş için fabrika satış mağazalarını tercih etmeniz halinde, para tasarrufu yapmış olacaksınız.

Sağlıklı ve mutlu kalmanız dileğiyle… Afiyet olsun… 🍅🍅🍅

İlginizi Çekebilir:  Kefir ve Sağlık

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok