Bulaşık Makinesi Kullanımında Elektrik Tasarrufu

✅ Bulaşık Makinesi Kullanımında Elektrik Tasarrufu

Aydınlatmadan mutfağa, ev eşyalarından iklimlendirmeye kadar evimizde veya iş yerimizde rahatlıkla uygulayabileceğimiz ve tasarruf yapabileceğimiz küçük detaylar mutlaka vardır. Bulaşık makinesi kullanımında olduğu gibi… Sağlıklı kal, enerjisiz kalma… 🔌🔌🔌

🌱 Bulaşık makinenizi ilk aldığınızda kötü koku ve tozu temizlemek için bir defalığına deterjan kullanarak, içerisinde bulaşık olmadan çalıştırın.

🌱 Bulaşık makinesi çalıştırılırken tam olarak doldurmaya özen gösterin. Az bulaşık için, makinenin yarım yük opsiyonunu (programını) kullananın. Bu sayede hem sudan hem de elektrikten tasarruf edilir.

🌱 Bulaşıklar çok kirli değilse, ekonomik yıkama programlarını tercih ediniz. Bulaşık makinesinde mümkün olduğu kadar ekonomik devirli, düşük sıcaklık programı tercih etmelisiniz.

🌱 Bulaşık yıkarken elde yıkama yerine, bulaşık makinesini kullanmayı tercih ediniz. 12 kişilik bulaşık elde yıkandığında, bulaşık makinesine göre 2 kat daha fazla elektrik ve su harcayacaktır.

🌱 Bulaşık makinesini 50 derece sıcaklıkta kullanmanız, bulaşıklarınızın daha temiz olmasına yeterli olacaktır.

6- A +++ sınıfı bulaşık makinesi diğer sınıf makinelere göre daha az elektrik tüketir. Bulaşık makinenizi saat 22:00’de veya daha geç saatlerde çalıştırırsanız aylık elektrik faturanızda mutlaka bir düşüş olacaktır (sayacınız 3 zamanlı mesken tarifeli ise).

🌱 Bulaşık makinesi yerleştirilirken, çevresinde en az 5 cm. boşluk bırakılarak ısınmadan dolayı oluşan sıcak havanın kolayca dağılması sağlanmalı.

🌱 Ayrıca, enerji ve su tasarrufu ile sadece kendinize iyilik etmiş olmazsınız. Yaşadığınız çevreyi daha temiz tutmuş olursunuz. Hem siz, hem de ülkemiz kazançlı çıkacaktır. 👍👍👍

🌱 Enerji tüketimi konusunda hepimize düşen önemli sorumluluklar olduğu bir gerçektir.

🌱 Günlük hayatımızda, kullanım alışkanlıklarımızda küçük değişiklikler yaparak enerjimizi koruyabilir ve tasarruf edebiliriz.

🌱 Bu tasarruf sayesinde, enerji için harcadığımız giderlerimizi de kontrol altına alabilmemiz mümkün olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Bulaşık Makinesinden Cam Eşyalar Puslu Çıkıyorsa

Sağlıklı kal, enerjisiz kalma… 🔌🔌🔌

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok