Çamaşır Makinesinde Elektrik Tasarrufu

✅ Çamaşır Makinesinde Elektrik Tasarrufu

💧 Çamaşır makinesi, yükleme kapasitesi tam olarak kullanılacak şekilde doldurulmalı. Çamaşır makinesini az sayıda çamaşırla ve sık sık çalıştırmak elektrik faturanızı yükseltecektir.

💧 Çamaşırların uzun ömürlü olmasını sağlanması ve enerji tasarrufu yapılması için kıyafetlerin üzerindeki etiketlerde bulunan sıcaklık değerine göre yıkanmalı.

💧 Çamaşır makinenize gereğinden fazla deterjan konulması, çamaşırın daha temiz olmasını sağlamaz. Aksine, daha fazla elektrik harcanmasına sebep olacaktır.

💧 Çamaşır makineleri gereğinden fazla sıcak su kullanılmadan çalıştırılmalı. Sıcak su ile çalıştırmak elektrik faturasını yükseltecektir.

💧 Çamaşır makinesini az doldurursanız elektrik israf edilir. Çamaşır makinesini kapasitesi üzerinde doldurursanız, makinenin ömrünü kısaltılır.

💧 Çamaşır makinesi her zaman ekonomik ve kısa yıkama programları ile çalıştırmalı. Böylelikle, elektrik ve su tasarrufu yapılmış olur. Çamaşırlar her zaman yüksek sıcaklıkta yıkanırsa, hem gereksiz yere enerji harcanır, hem de çamaşırların çabuk yıpratılır.

💧 Elektrikli ev aletlerinde yüksek enerji tasarruflu modeller (A+, A++, A+++) tercih edilmesi halinde enerji tasarrufu yapmış olursunuz.

💧 A+++ sınıfı çamaşır makinesi, buzdolabı, bulaşık makinesi diğer sınıf makinelere göre daha az elektrik tüketir.

💧 Çamaşır makinesini ve bulaşık makinesini veya diğer elektrikli ev aletlerini saat 22:00’de veya daha geç saatlerde kullanırsanız, aylık elektrik faturanızda indirim sağlayabilirsiniz ( sayacınız 3 zamanlı mesken tarifesi ise).

💧 Makinenizin bakımlarını düzenli yaptırın. Hem makinenin ömrü uzayacaktır, hem de elektrik kullanımı oldukça azalacaktır.

Sağlıklı ve mutlu kalmanız dileğiyle… 👍👍👍

İlginizi Çekebilir:  Tokluk ve Tok Tutan Besinler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok