Kapat

Fırın & Ankastre ve Ocak Kullanımında Elektrik Tasarrufu…

Anasayfa
Mutfağımız Fırın & Ankastre ve Ocak Kullanımında Elektrik Tasarrufu…

Fırın & Ankastre ve Ocak Kullanımında Elektrik Tasarrufu…

Elektrikli aletlerin evlerde en tasarruflu ve verimli şekilde kullanılması konusunda toplumsal bilincin güçlendirilmesi gerekiyor. Tüketim alışkanlıklarını değiştirerek evlerde nasıl tasarruf yapılabileceğini enerji verimliliği sağlayan ürünlerle hem doğal kaynakların ve çevrenin hem de aile bütçesinin korunmasına destek sağlanacaktır.

Elektrikli ev aletlerinin doğru ve tasarruflu kullanımını bilmek çok önemlidir. Bir evde yapılacak tek bir davranış değişikliği dahi çevre, aile bütçesi ve ülke ekonomisi için oldukça önem taşıyacağı bilinmelidir. Sağlıklı kalın, enerjisiz kalmayın…. 👍👍👍

Fırın & Ankastre ve Ocak Kullanımında Elektrik Tasarrufu

1- Ocağın üzerine yerleştirilen tencerenin genişliğinin, mümkünse ocağın üstü ile eşit veya daha büyük olmalıdır. Böylelikle ocaktan yayılan ısı gereksiz harcanmamış olacak ve yemeğiniz daha çabuk pişecektir.

2- Pişmiş bir yemeği tekrar ısıtarak servis etmek için mikrodalga fırınların kullanımı enerji ve zaman tasarrufu sağlar.

3- Donmuş gıdaları derin dondurucudan çıkardıktan sonra, pişirmeden önce bir süre mutfak tezgahında kendiliğinden çözülmesi için bekletiniz. 😀😀😀

İlginizi Çekebilir:  Silikon Kalıplarını Nasıl Temizleyelim?