Günde Bir Avuç Vişne Ödem Atmaya Yardımcı Oluyor

✅ Günde Bir Avuç Vişne Ödem Atmaya Yardımcı Oluyor

A, C ve E vitaminleri konusunda oldukça zengin bir kaynaktır. Ayrıca bağışıklık sistemini etkileyecek olumsuzlukları engelleyebilen de bir meyvedir. Sağlıklı ve mutlu kalmanız dileğiyle… Afiyet olsun… 🍒🍒🍒

Vişne, ağızlarda ekşi ve hoş bir tat bırakan vişne sevilen meyvelerden birisidir. Ömrü kısa faydası çok olan vişne, diyabet ve böbrek hastaları tarafından da rahatlıkla tüketilebiliyor ve vücudunda ödem oluşan kişilerin de en büyük kurtarıcılarından biri oluyor.

Kırmızı ve mor renkli meyve ve sebzelerde bulunan renk verici bir madde olan antosiyanin, içinde bulunduğu meyvede çok güçlü bir antioksidan etki göstermektedir.

100 gram vişnede 60 kalori vardır. Vişne, şeker içeriği düşük bir meyve olduğu için diyetlerde rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

✅ Kaliteli bir uyku için vişne tüketin

🌱 Uyku düzeninin sağlanmasında en önemli etken olarak karşımıza “melatonin” hormonu çıkmaktadır. Vücuttaki “melatonin” hormonunun düşük düzeydeki artışının dahi olumlu sonuçlar doğurduğu iddia edilmektedir.

🌱 Ancak yaşlanma, “melatonin” salgısının azalmasına neden olmaktadır. Bu nedenle melatonin’in doğal kaynaklardan alınması büyük önem taşımaktadır.

🌱 Melatonin açısından en zengin meyve vişnedir. Vişne bu özelliğiyle uyku sorunu çeken kişilere önerilmektedir.

🌱 İçeriğinde yer alan antosiyanin vişneye antioksidan niteliği kazandırmaktadır. Antosiyanin hücre yaşlanmasını önleyici özelliktedir.

🌱 Araştırmalara göre antosiyanin kolesterol ve kan şekerinin düşürülmesi konusunda da yardımcıdır. Bunun yanında vişnenin vücuttaki enfeksiyonları iyileştirici özellikleri de vardır

✅ Günde bir avuç vişne tüketilmeli

🌱 Sıcak havalarda vücutta su ve tuz tutulumu artarken en çok şikayet edilen konuların başında da vücuttaki ödemler gelmektedir. Ödem denilince de akıllara ananas ve maydanoz tüketilmesi konusunda bir algı vardır. Oysa vişne de iyi bir ödem attırıcıdır.

İlginizi Çekebilir:  Narenciyenin Faydaları

🌱 Mevsiminde günde bir avuç vişne tüketilirse ödem sorunu çözülebilmektedir.

🌱 Ayrıca, vişne ürik asitin azalmasını da sağlamaktadır. Şeker oranı düşük olduğu için de diyabet hastaları güvenle bu meyveyi tüketebilmektedir.

🌱 Böbrek hastaları için de vişne güvenilebilecek bir meyvedir. Ayrıca, kanser, kalp ve damar hastalıklarından korumaktadır.

🌱 Gut hastaları için de vişne önerilmektedir.

✅ Doğal vişneli içecek

🌱 Genellikle reçel ya da marmelat olarak tüketilen vişne ile serinletici ve farklı lezzetler yapmak da mümkün. İşte damaklarda ferahlatan bir tat bırakan içecek tarifimiz…

Malzemelerimiz:

  • 200 gram vişne,
  • 10 adet siyah üzüm,
  • 1 su bardağı demlenmiş rezene çayı,
  • 5 parça buz,

Yapılışı:

1- Malzemelerin hepsini Blender’dan geçirin ve bardağa boşaltıp soğuk olarak içiniz.

Sağlıklı ve mutlu kalmanız dileğiyle… Afiyet olsun… 🍒🍒🍒

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok