Kapat

Üzüm Sirkesi ve Faydaları….

Anasayfa
Mutfak Gıda Ürünleri Üzüm Sirkesi ve Faydaları….

✅ Üzüm Sirkesi ve Faydaları….

Üzüm Sirkesi, üzüm şırasından fermantasyon sonucu elde edilen doğal bir üründür. Sağlıklı ve mutlu kalmanız dileğiyle… Afiyet olsun… 😇😇😇

🍇 Üzüm sirkesi salatalara, yemeklere ve çorbalara verdiği üstün lezzeti dışında içeriğindeki Antosiyanin ile de sağlığı korumada çok önemlidir.

🍇 Özellikle kırmızı üzüm sirkesinde bulunan Antosiyanin, vücudun enfeksiyonlarla savaşmasında ve böylece bağışıklık sisteminin gelişmesinde önemlidir.

✅ Faydaları ve Kullanım Alanları….

🍇 Bir çorba kaşığı bal, iki tatlı kaşığı sirke ile karıştırılıp maden suyuna eklenerek kahvaltıdan önce içildiği takdirde, vücuttaki yağların yanmasını hızlandırmaktadır. Böylece kilo kontrolünü sağlamaktadır.

🍇 Sirke, kolesterolü düşürmede, osteoporoza karşı vücudu korumada, diş eti sağlığında ve ateşli hastalıklarda vücut sıcaklığının normale dönmesinde önemli rol oynamaktadır.

🍇 Antiseptik özelliği ile harici mikroplarla, antibiyotik özelliği ile de dahili enfeksiyonlarla savaştığı bilinmektedir.

🍇 Bulaşık yıkarken kullandığınız suya, katacağınız sirke bardakların lekesiz ve parlak olmasını sağlayacaktır.

🍇 Ev temizliğinde pencere, cam, ayna ve mobilyalarınızı silerken kovadaki suya katacağınız sirke, camlarda olağanüstü parlaklık ve mobilyalarda da uzun süreli dayanıklılık sağlamaktadır.

Sağlıklı ve mutlu kalmanız dileğiyle… Afiyet olsun… 😇😇😇

İlginizi Çekebilir:  Yaz Aylarının Serinletici Zencefil Limonatası....