Kapat

Bulaşık Makinesinde Yoğun Deterjan Kokusu Kalıyorsa….

Anasayfa
Mutfak Bakımı Bulaşık Makinesinde Yoğun Deterjan Kokusu Kalıyorsa….

Bulaşık Makinesinde Yoğun Deterjan Kokusu Kalıyorsa.…

Deterjan tam olarak çözünmediyse makinenizin kenarlarında ya da bulaşıklarınızın üzerinde birikerek koku oluşturabilir. Deterjanın tamamen çözünmesini sağlamak için, bulaşıkların yerleştirilmesine dikkat etmeniz gerekir. Sağlıklı ve mutlu kalmanız dileğiyle… 🍽🍽🍽

🍽 Makineyi fazla doldurmayın…

🌱 Makinenizi kapasitesinin üzerinde doldurmak ve bulaşıkları birbirine çok yakın ya da temas halinde yerleştirmek bu probleme neden olabilir.

🍽 Tablet deterjan ayarı…

🌱 Tablet deterjanlar, toz ya da sıvı olanlara göre daha uzun sürede çözünür. Bu nedenle kısa programlarda kullanılmaları önerilmez.

🌱 Birçok bulaşık makinesinde tablet deterjan kullanımı için ayrıca bir ayar ya da tuş bulunur. Tablet deterjan tercih ediyorsanız, bu ayarı etkin hale getirmeniz gerekir.

🌱 Oto Tablet Deterjan fonksiyonu olan bir bulaşık makinesi kullanıyorsanız, tablet kullanımında ek bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Makineniz kullandığınız deterjan tipini otomatik olarak algılar ve seçtiğiniz programda deterjana uygun değişiklikler yapar.

🍽 Tablet Deterjan Tuşu…

🌱 Makinenin üstündeki fotoğraf makinesi sembolü otomatik deterjan algılama tuşudur. Bu tuşa basmamanız durumunda makineniz tableti almayacağından tablet erimeyecektir tuşa basıp basmadığınızdan emin olunuz.

🌱 Makinenizin kısa programlarında suyun, deterjan kısmından alıp eritmesi çok zaman alır ve bu durum bulaşık makinenizin tableti geç almasına neden olacağından tabletiniz erimemiş olacaktır.

🌱 Makinenizi kısa programlarda çalıştıracağınız zaman tabletinizi bulaşık makinenizin iç kısmına yerleştirmenizi öneririz. Bir diğer konu ise Deterjan yuvasının ıslak olmamasıdır.

🌱 Bu durum tabletinizin oraya yapışmasına ve düşmemesine neden olacaktır bu durumda tabletiniz erimemiş olacaktır. Bulaşıklarınızı yıkamadan önce deterjan haznenizi kontrol edin ıslak ise kurulayıp öyle çalıştırın.

Sağlıklı ve mutlu kalmanız dileğiyle… 🍽

İlginizi Çekebilir:  Su Tasarrufu İçin Neler Yapılabilir?