Bulaşık Makinesi Tam Kurutmuyorsa

✅ Bulaşık Makinesi Tam Kurutmuyorsa

Öncelikle bulaşıklarınızı doğru yerleştirdiğinizden emin olun. En iyi yıkama ve kurulama performansı için bulaşıklarınızın birbirine temas etmemesi, su ve hava sirkülasyonunu etkileyecek şekilde yerleştirilmemesi gerekir. Aksi takdirde bulaşıklarınız tam yıkanmayabilir ve kurumayabilir. Sağlıklı ve mutlu kalmanız dileğiyle… 🍽🍽🍽

✅ Parlatıcı kullanmak

🌱 En iyi yıkama ve kurutma performansı için her zaman parlatıcı kullanmanız gerekir. Bulaşıkların üzerinde bir tabaka oluşturarak suyun daha iyi buharlaşmasını sağlayan parlatıcı kurutmaya yardımcı olur.

🌱 Parlatıcı haznenizi kontrol ederek, yeterli miktarda parlatıcı bulunduğundan emin olun. Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra makinenin içinde kalan sıcak hava yüzeylere temas ettiğinde soğuyarak içindeki nemi su olarak bırakabilir. Bu da bulaşıklarınızın tam anlamıyla kurumamasına neden olur.

✅ Kapısını aralık bırakmak

🌱 Makinenizin kapısını aralık bırakarak içerideki sıcak havanın dışarı çıkmasını sağlayabilirsiniz. Otomatik Kapı Açma özelliği bulunan bir bulaşık makineleri bu işlemi otomatik olarak yapar.

🌱 Tablet deterjanlar kısa süreli yıkama programları için uygun değildir. Dolayısıyla tamamlanamayan yıkama işlemi sonrasında bulaşıklarınız tam anlamıyla kurumuyor olabilir. Tablet deterjan kullanıyorsanız, en iyi performans için tabletlere uygun yıkama programı seçmeniz gerekir.

🌱 Ek olarak, birçok bulaşık makinesinde tablet deterjan kullanımı için ayrıca bir ayar ya da tuş bulunur. Tablet deterjan tercih ediyorsanız, bu ayarı etkin hale getirmeniz gerekir.

🌱 Oto Tablet Deterjan Fonksiyonu olan bir bulaşık makinesi kullanıyorsanız, cihazınız kullanılan deterjan tipini otomatik olarak algılayarak en uygun yıkama ve kurutma süresini ayarlar. Böylece ek bir işlem yapmanıza gerek kalmaz.

✅ Uygun yıkama programı seçmek

🌱 En iyi yıkama ve kurutma performansı için bulaşıklarınızın cinsine, miktarına ve kirliliğine göre en uygun yıkama programını seçmeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir:  Bulaşık Makinesinde Elektrik Tasarrufu

🌱 Örneğin, yapıları dolayısıyla plastik bulaşıkların kuruması cam ve porselenlere göre daha uzun zaman alır. Bulaşıklarınızın özelliklerine göre programlama yaparak, makinenizden en iyi kurutma ve temizlik performansını alabilirsiniz.

✅ Teknik bir sorun

🌱 Tüm bu kontroller ve düzenlemelerden sonra bulaşıklarınız yine tamamen kurumuyorsa, makinenizin ısıtma aksamı ya da termostatında teknik bir sorun olabilir. Bu durumda en yakın yetkili servise başvurmanız gerekir.

Sağlıklı ve mutlu kalmanız dileğiyle… 🍽🍽🍽

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı aof-1-1.png

Yazar

Yeni tarifler denemeyi seven, dünya mutfağına ilgi duyan bir galaktik dünya insanı. Patates diyarının efendisi...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Koleksiyona Ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol