Kapat

Mutfağınızda BORON Doğal Temizlik Jel Bulaşık Temizlik Ürünü….

Anasayfa
Blog Mutfağınızda BORON Doğal Temizlik Jel Bulaşık Temizlik Ürünü….

Mutfağınızda BORON Doğal Temizlik Jel Bulaşık Temizlik Ürünü….

💧 Neden BORON…

BORON içeriğinde hijyende etkili doğal mineraller ve bitkisel kaynaklı ham maddeler bulunmaktadır.

Doğal mineralli temizlik ürünü BORON Bulaşık; petrol türevi ve fosfat gibi zararlı kimyasallar ve alerjen parfümler içermez. İnsan sağlığına, doğaya ve çevreye zarar vermez.

💧 Doğal Parlatıcı…

BORON’un sağladığı doğal ve sağlıklı temizlik anlayışının, bulaşık makinelerinde kullanılan parlatıcılarla bozulmaması için; Boron Bulaşık Makinesi Jel ürünün yanında kullanmak üzere Boron doğal parlatıcı ürünü de bulunmaktadır.

💧 Doğal Mineralli Bor Teknolojisi…

Bor’un temizleme, yumuşatma, antialerjik ve antifungal etkisinde sahip BORON Bulaşık temizlik ürünleri zararlı kimyasallar içermez.

Ayrıca yıkama sonrası kalıntılarının yiyeceklere karışma ihtimali olması nedeniyle, ham maddele konusunda piyasadaki pek çok üründe bulunan SLES, SLS gibi yüzey aktif malzemeler ve hidrokarbon bazlı ağartıcılar kullanılmamıştır.

💧 Bulaşıklarınızda BORON Etkisi…

Bor mineralleri kirin yüzeye yeniden yapışmasını önler. Daha parlak ve daha temiz bulaşıklar sağlar.

Doğal mineralli bor teknolojisiyle üretilen BORON bulaşık temizlik ürünleri; petrol türevleri, fosfat ve parfüm içermez. İnsan sağlığına, çevreye ve doğaya zarar vermez.

💧 Bulaşık Makinesinde Elektrik Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Enerji tüketimi konusunda hepimize düşen önemli sorumluluklar olduğu bir gerçektir. Günlük hayatımızda, kullanım alışkanlıklarımızda küçük değişiklikler yaparak enerjimizi koruyabilir ve tasarruf edebiliriz. Bu tasarruf sayesinde, enerji için harcadığımız giderlerimizi de kontrol altına alabilmemiz mümkün olacaktır.

Aydınlatmadan mutfağa, ev eşyalarından iklimlendirmeye kadar evimizde veya iş yerimizde rahatlıkla uygulayabileceğimiz ve tasarruf yapabileceğimiz küçük detaylar mutlaka vardır. Bulaşık makinesi kullanımında olduğu gibi… Sağlıklı kal, enerjisiz kalma…..👍👍👍

1- Bulaşık makinenizi ilk aldığınızda kötü koku ve tozu temizlemek için bir defalığına deterjan kullanarak, içerisinde bulaşık olmadan çalıştırın.

2- Bulaşık makinesi çalıştırılırken tam olarak doldurmaya özen gösterin. Az bulaşık için, makinenin yarım yük opsiyonunu (programını) kullananın. Bu sayede hem sudan hem de elektrikten tasarruf edilir.

İlginizi Çekebilir:  Kakule ve Faydaları....

3- Bulaşıklar çok kirli değilse, ekonomik yıkama programlarını tercih ediniz. Bulaşık makinesinde mümkün olduğu kadar ekonomik devirli, düşük sıcaklık programı tercih etmelisiniz.

4- Bulaşık yıkarken elde yıkama yerine, bulaşık makinesini kullanmayı tercih ediniz. 12 kişilik bulaşık elde yıkandığında, bulaşık makinesine göre 2 kat daha fazla elektrik ve su harcayacaktır.

5- Bulaşık makinesini 50 derece sıcaklıkta kullanmanız, bulaşıklarınızın daha temiz olmasına yeterli olacaktır.

6- A +++ sınıfı bulaşık makinesi diğer sınıf makinelere göre daha az elektrik tüketir. Bulaşık makinenizi saat 22:00’de veya daha geç saatlerde çalıştırırsanız aylık elektrik faturanızda mutlaka bir düşüş olacaktır (sayacınız 3 zamanlı mesken tarifeli ise).

7- Bulaşık makinesi yerleştirilirken çevresinde en az 5 cm boşluk bırakılarak ısınmadan dolayı oluşan sıcak havanın kolayca dağılması sağlanmalı.

8- Ayrıca, enerji ve su tasarrufu ile sadece kendinize iyilik etmiş olmazsınız. Yaşadığınız çevreyi daha temiz tutmuş olursunuz. Hem siz, hem de ülkemiz kazançlı çıkacaktır. 

💧 Bulaşık Makinasını Nasıl Temizleyelim?

Bulaşık makinenizi düzenli olarak temizlemek cihazınızın ömrünü uzatırken performansını da artırır. İç ve dış yüzeylerin yanı sıra atık filtresi ve su püskürten pervaneler temizlenmesi gereken parçalar arasındadır.

Son olarak, bulaşık makinenizi ayda bir kez deterjansız ve yüksüz olarak çalıştırarak sıcak suyun tüm parçaları temizlemesini sağlayabilirsiniz.

Bulaşık makinenizin iç ve dış yüzeylerini nemli bir bezle ya da yumuşak bir süngerle temizleyebilirsiniz.

Aşındırıcı temizlik ürünleri veya benzeri kimyasallar makinenizin yüzeylerine zarar verebilir. Bu sebeple kullanmanız önerilmez.

💧 Bulaşık makinesi atık filtresi nasıl temizlenir?

Atık filtresi makinenin tabanında bulunur ve düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Filtreye ulaşmak için alt sepeti öne çekebilir ya da çıkarabilirsiniz.

Filtreyi çevirerek yerinden sökebilir ve elinizde yıkayabilirsiniz. Bulaşık makinenizin atık filtresini en az üç ayda bir temizlemeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir:  Toprak Güveç Kullanımı ve Bakımı....

💧 Bulaşık makinesi pervaneleri nasıl temizlenir?

Pervaneler ya da su püskürtme kolları zamanla kirlenerek tıkanabilir. Bu nedenle bulaşık makinesi pervane temizliği ihmal edilmemelidir.

Makinenizin üst pervanesini ortasındaki somunu çevirerek, alt pervanesini ise yukarı doğru çekerek sökebilirsiniz.

Pervaneleri akan suyun altında yıkayarak temizleyebilirsiniz. Daha sonra parçaların kurumasını bekleyip yerlerine monte edebilirsiniz.

💧 Bulaşık makinesi kokusu nasıl önlenir?

Bulaşık makinesinde oluşan kötü kokuların birkaç sebebi olabilir. Kirli bulaşıkların makinenizin içinde uzun süre beklemesi bunlardan biridir. Kirli bulaşıklarınızı beklettiğinizde koku artabilir hatta cihazın içine sinebilir.

Bu sorunu ortadan kaldırmak için özellikle makineyi hemen çalıştırmayacağınız durumlarda bulaşıklarınızı sıyırarak ağır kir ve kalıntılardan arındırabilirsiniz.

Yemek kalıntıları zamanla bulaşık makinenizin iç kısımlarında birikebilir. Bu kalıntılar kötü koku oluşumuna yol açabileceği gibi mikrop ve bakterilerin üremeleri için de uygun bir ortam yaratır.

Sağlığınızı korumak ve kötü koku oluşumunu önlemek için bulaşık makinenizi düzenli olarak temizlemeniz gerekir. İstenmeyen kokuların bir diğer sebebi de kirlenmiş ya da tıkanmış filtreler olabilir.

Kötü kokuları engellemek için makinenizin tabanında bulunan atık filtresini sökerek elinizde yıkayabilirsiniz.

Limon suyu, el sabunu, çamaşır suyu gibi kimyasallar ve diğer maddeler bulaşık makinenize ve performansına zarar verebileceği gibi makinenin içinde kötü koku oluşmasına da neden olabilir.

Bulaşık makineleri için üretilmiş deterjan, tablet, parlatıcı gibi ürünler dışında hiçbir kimyasal maddeyi makinenize koymamanız gerekir.

Son olarak, bulaşık makinenizi ayda bir kez deterjansız ve yüksüz olarak çalıştırarak sıcak suyun tüm parçaları temizlemesini sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı kal, enerjisiz kalma…..👍👍👍