Kapat

Limon Sirkesi….

Anasayfa
Turşu-Sirke Limon Sirkesi….

Limon Sirkesi….

🍋 Limon sirkesi, mevsiminde toplanan limonların tuzlu ve asitli çözeltide bir süre bekletilmesi ile imal edilmektedir. Limon sirkesi, genellikle limonun bol olduğu sonbahar aylarında ya da kış aylarında üretilmektedir.

Sirke, salatalara aroma katmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği sos çeşitlerindendir. Limon, içeriğinde yüksek oranda sitrik asit bulundurması nedeniyle sirkesi yapılan bir meyvedir. Sağlıklı ve mutlu kalmanız dileğiyle… Afiyet olsun… 🍋🍋🍋

🍋 En faydalı sirke çeşitlerinden olan limon sirkesi, içeriğinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde insan vücudu için birçok fayda barındırmaktadır.

🍋 Limon Sirkesinin Faydaları….

👉 C vitamini kaynağı olan limondan üretilen limon sirkesi, en az meyvesi kadar sağlıklı bir üründür.

👉 Ciltte oluşan siyah noktaların ve aknelerin giderilmesinde etkilidir. Su ile karıştırılarak kullanıldığında cilde parlaklık kazandırma etkisine sahiptir.

limon sirkesinin faydaları

👉 Limon sirkesi, içerdiği C vitamini sayesinde kış aylarında grip, nezle, soğuk algınlığı gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltırken bu hastalıkların daha çabuk atlatılmasına katkı sağlamaktadır.

👉 Günümüzde genellikle hazır alınarak tüketilen limon sirkesi ürünleri, insan vücudu için sayısız fayda barındırmaktadır.

👉 Boğaz ağrısı, baş ağrısı veya eklem ağrılarının geçirilmesinde oldukça etkilidir.

👉 Limon sirkesi, vücutta meydana gelen halsizlik ve yorgunluğu gidererek vücudu daha dinç hale getirmektedir.

👉 İdrar ve iltihap söktürücü etkisi bulunmaktadır.

👉 Metabolizmanın düzenli çalışmasını sağlayan limon sirkesi, kilo vermek isteyen kişilere yardımcı olmaktadır.

👉 Kalp çarpıntısı ve kalp rahatsızlıklarını gidermede etkilidir.

👉 Güçlü bir antioksidan kaynağı olan limon sirkesi, mikropların vücuttan atılmasında önemli rol oynamaktadır.

🍋 Limon Sirkesinin Kullanımı…

👉 Çeşitli rahatsızlıklarınız var ise doktorunuza danışarak tüketeceğiniz limon sirkesi sayesinde cildinizde ya da vücudunuzda meydana gelen problemlerin tedavi edilmesinde faydalı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Sofranızın Garnitürü Salatalık Turşusu....

👉 Siyah noktaları giderme özelliğine sahip limon sirkesi ile cildinizde oluşan siyah noktaları ve akneleri giderebilirsiniz. 

👉 Yıpranmış saçlarınıza canlılık kazandırmak istiyorsanız, saçınıza bir miktar limon sirkesi ile masaj yapabilirsiniz. Ardından ılık bir su ile saçınızı arındırabilirsiniz.

👉 Bir miktar su ile seyrelttiğiniz limon sirkesi ile cilt bakımı yapabilirsiniz.

 Sağlıklı ve mutlu kalmanız dileğiyle… Afiyet olsun… 🍋🍋🍋